T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sivas Müftülüğü

22.02.2018

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ DUALARLA AFRİN'E UĞURLANDI.

Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şubesinde görevli 25 kişilik tim, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere dualarla Afrin'e uğurlandı.

Sivas-Ankara karayolu üzerindeki Bölge Trafik Şube Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen uğurlama töreninde kurban kesildi, dualar edildi.

Sivas Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, törende yaptığı konuşmada, Timin Mehmetçik'e destek olacağını söyledi.

Devlet olarak göreve gidecek polislere çok güvendiklerini ve Sivaslılar olarak onlarla gurur duyduklarını belirten Yıldızhan, "İnşallah sağ salim gider gelirsiniz. Allah sizleri evlatlarınıza ve vatanımıza bağışlasın. Arkanızda terörden, terör unsurlarından temizlenmiş bir Afrin ve bölge bırakarak dönmenizi istiyoruz." dedi

Daha sonra okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardınan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan dua yaparak, harekata katılacak polislere güç ve kolaylıklar diledi.

Duaların ardından Timi taşıyan otobüs  Afrin'e gitmek üzere yola çıktı.

Törene, Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Ömer Ertuğrul Erbakan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Yırtar, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal ve polisler katıldı.