T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sivas Müftülüğü

15.05.2018

Müftü Balkan Personelle Vedalaştı.

Sivas İl Müftülüğü görevini yürütmekte iken İzmir İl Müftülüğüne atanan Recep Şükrü Balkan din görevlileriyle vedalaştı.

İl Müftülüğü Konferans Salonunda gerçekleşen veda programına katılan İl Müftüsü Yusuf Akkuş burada bir konuşma yaparak şunları kaydetti.  “Müftülük gibi şerefli ve değerli bir görevi yerine getirebilmekte elbette ağır bir görevdir.  Rabbimizin yardımı sizlerin ve bizlerin gayretiyle bu sorumluluğu yerine getireceğiz. Sivas’ta başarılı bir hizmet sergileyen İl Müftümüz Recep Şükrü Balkan hocamdan  bayrağı teslim aldım. Kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor.  İzmir İl Müftülüğü görevinde kendisine başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” ifadelerinde bulundu

İzmir İl Müftülüğüne atanan  Recep Şükrü Balkan, yaptığı konuşmada burada başarılı bir görev ifa edebildimse bu ilk önce Rabbimizin sonrada sizlerin çalışmasıyla olmuştur. Görevim sırasında kimseyi kırmamaya ve incitmemeye gayret ettim.  Sizlerden haklarınızı helal etmenizi istiyorum.  Çok değerli ve kıymetli bir hocamıza bayrağı teslim ettiğim için ayrıca mutluyum.  İzmir’de bir eviniz olduğunu unutmayın” diye konuştu.

Daha sonra İl Müftüleri Akkuş ve Balkan din görevlileriyle  tek tek tokalaştı.14.05.2018