T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sivas Müftülüğü

16.05.2018

Başkan Yardımcısı Burhan İŞLİYEN İl Müftülüğüne Ziyarette Bulundu.

Bir program kapsamında Sivas’a gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, İl Müftülüğüne ziyarette bulunarak yeni görevine atanan İl Müftüsü Yusuf Akkuş’u tebrik etti.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Sivas İl Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği “Din İstismarı” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Başkan Yardımıcısı İşliyen, din görevlileri ve öğrencilere "Terör örgütleri FETÖ, DAEŞ ve PKK'nın dini istismar etmeleri konusunda birçok önemli tespit var. Ülkemiz açısından bu tehlikenin henüz tam anlamıyla geçmediği ve konunun soğutulmaması, aksine sıcak ve gündemde tutulması gerektiği şeklinde bir fikir birliği var. Gündemde tutabilmek maksadıyla hiç olmazsa itikadi boyutta tehlikenin devam ettiğini vurgulamak maksadıyla böyle bir çalışma ülkemiz genelinde gerçekleştiriliyor. Televizyon programları, konferanslar, seminerler, paneller, örgütlü bir din istismarı terör örgütleri FETÖ ve DAEŞ kitapları ve kitapların Türkçe'si, İngilizce'si ve dünyanın pek çok diline çevrilmiş şekilde yayınlanması, devletin değişik birimlerinde ve kurullarında gündeme gelmesi meselenin ehemmiyetini bize anlatmaktadır” dedi.

Konferans sonrası Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ı makamında ziyaret eden Başkan Yardımcısı İşliyen ardından İl Müftüğüne geçerek Sivas İl Müftülüğü görevine başlayan Yusuf Akkuş’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerinde bulundu.