T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sivas Müftülüğü

02.08.2018

VALİ GÜL KURBANINI TÜRKİYE DİYANET VAKFINA BAĞIŞLADI

Valimiz Davut Gül, yurt içinde ve yurt dışında yaptığı ayni ve nakdi yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışında bulundu.

Vekâletle kurban bağışı ile ilgili konularda ilimizde görev yapan din görevlilerine bilgi vermek üzere Sivas’a gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü  Göç Dairesi Başkanı Dr. Bayram Demirtaş, Sivas Valisi  Davut Gül’ü ziyaret etti. Ziyarette Başkan Demirtaş vekaletle kurban bağışı hakkında bilgi vererek, Valimiz Gül’ün Türkiye Diyanet Vakfına yaptığı kurban bağışı nedeniyle de teşekkürlerini dile getirerek, bağış belgesini takdim etti.

Türkiye Diyanet Vakfına yapılan bağışlar hakkında bilgi veren Diyanet İşleri Başkanlığı Göç Dairesi Başkanı Dr. Bayram Demirtaş, ülkemizde 500 binin üzerinde vekâletle kurban bağışı aldıklarını hatırlatarak, bu bayramda bu rakamın bugüne kadar 250 bini bulduğunu söyledi. Kurbanların hem yurt içinde hem de yurt dışında kesildiğine dikkati çeken Demirtaş, “İşin her aşaması büyük bir titizlikle yürütülüyor. Bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Muhtaçlara bayram sevinci yaşatılırken ülkemizin selamı da yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.” dedi.

Vali Davut Gül de yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle vekâletle kurban bağışının alınmaya başlandığını ve imkânı olanların bağışta bulunduğunu ifade etti. Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Gül, “İhtiyaç fazlası kurbanların Dünya’nın neresinde olursa olsun oradaki insanlara götürülmesi hem inancımızın bir gereği hem de ülkemizin ihtiyaçlı coğrafyalarına el uzatması anlamına geliyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız da vekâletle kurban organizasyonunu en iyi yapan şeffaf, güvenilir kurumlardan bir tanesi. Bizlerde karınca kararınca vekâletle kurban organizasyonuna katılarak kendi kurbanımızı bağışladık. Allah kabul etsin.” diye konuştu.

Ziyarette Müftü Vekili Hüseyin Karakaya ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Temsilcisi İsmail Ersöz’de hazır bulundu.