T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Yıldızeli Müftülüğü

10.06.2018

İlçemizde İftar Programları

      İlçe Kaymakamlığımız öncülüğünde İlçemiz İmam Hatip Lisesi bahçesinde iftar programları düzenlendi. Esnaf ve halktan vatandaşın da katkıda bulunduğu iftar programlarında Müftülüğümüz persnelileri Kemenkeş Kara Mustafa Paşa Camii İmam Hatibi Mitat ÇİFTÇİ, İstasyon Camii İmam Hatibi Fatih TÜRKMEN, Osmanlı Camii İmam Hatibi Nurettin TAŞPINAR ve Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Safa YAZAN hocalarımız tarafından programa katılanlara Kur'an-ı Kerim tilaveti ile birlikte İlahi ve ezgi dinetileri yapıldı. 

       İlçemiz köylerininde katılıp sağladığı programa ilgi yoğun olurken  İlçe Kyamakamımız Yusuf CANKATAR, "Birlik ve beraberliklerin daha da pekiştiği bu mübarek ayda sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu vesile ile sizlerin ve ailelerinizin Ramazan ayının hayırlar getirmesini diliyorum teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

        Okunan İlahilerin ardından İftar saatinin gelmesiyle birlikte İlçe Müftümüz Sayın İlhami ŞAHİN hocamızın yaptığı konuşmanın ardından yaptığı İftar duası ile program sona erdi.